Česko-slovenské investiční skupině J&T Finance Group stoupl v roce 2013 podle auditovaných výsledků konsolidovaný čistý zisk meziročně o 90 procent na 90,3 milionu eur (asi 2,51 miliardy korun).

Vedle stabilních výsledků J&T Banky a akvizice Poštové banky měl na zisk pozitivní vliv také prodej nebankovních aktivit do nově vzniklého holdingu J&T Private Equity Group, informovala skupina v pondělí ČTK.

Bilanční suma skupiny J&T Finance Group stoupla o 45 procent na 233,4 miliardy korun. Zároveň ve druhé polovině roku došlo k navýšení kapitálu ze strany akcionářů o 5,33 miliardy Kč. Hodnota vlastního kapitálu tak koncem roku 2013 činila v přepočtu 28,06 miliardy korun.

Ke konci roku evidovala skupina J&T Finance Group 64procentní nárůst klientských vkladů na hodnotu téměř 180 miliard korun. K tomu jí dopomohly pozitivní výsledky privátní J&T Banky, jejíž zisk v roce 2013 činil 1,07 miliardy korun, a bilanční suma tak po pětadvacetiprocentním nárůstu přesáhla úroveň 110 miliard korun.

Skupině pomohlo rovněž dokončení akvizice 88procentního podílu Poštové banky, která k 1. červenci 2013 rozšířila skupině portfolio poskytovaných produktů o drobnou klientelu a výrazně navýšila klientský kmen. Její zisk tak za druhé pololetí loňského roku dosáhl 806,2 milionu korun. To se rovněž projevilo v konsolidovaném zisku J&T Finance Group, pod niž Poštová banka spadá.

Nadále se bude J&T Finance Group SE zaměřovat na poskytování služeb a produktů z oblasti financí, investic a bankovnictví. Své aktivity hodlá rozvíjet nejen v České a Slovenské republice, ale například i v Chorvatsku nebo v Rusku.

Skupina J&T se zaměřuje na poskytování služeb spojených s privátním a retailovým bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictvím a projektovým financováním.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru