Chodit na procházky, na houby nebo pracovat na zahrádce. To jsou některé z mnoha činností, které starší lidi jednak baví a zároveň jim umožňují udržovat se v dobré fyzické kondici. Často ale jen do momentu prvního problému – tím může být buď pád a zranění, nebo třeba úmrtí partnera.

Tak či tak má často podobný okamžik fatální dopad – senior se začne bát, omezí svoje aktivity a naskočí na spirálu, která urychluje jeho fyzické stárnutí. Dnes osmatřicetiletý vývojář Radek Fiala a jeho kolegové se na tuto problematiku zaměřili a přišli s jedním z možných řešení.

Tím je zařízení, které funguje pro seniory jako pojistka právě v takovýchto momentech, a zvyšuje tedy jejich sebevědomí. Svou podstatou služba vychází ze známé domácí tísňové péče. Liší se od ní ale v tom, že se jedná o mobilní "krabičku", kterou s sebou starší lidé mohou kamkoli nosit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru