Během posledních deseti let se zvýšil o sto procent počet patnáctiletých, kteří pravidelně popíjejí alkohol. Navíc klesá věk, kdy děti v průměru poprvé alkohol ochutnají. Proto Český svaz pivovarů a sladoven připravuje se státem první společnou platformu, která by měla koordinovat preventivní programy proti nadměrnému užívání alkoholu.

Prvním krokem byl podpis memoranda o společenské odpovědnosti v této oblasti.  "Byla to oboustranná aktivita státu a svazu pivovarů," říká národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Člen představenstva Českého svazu pivovarů a sladoven a ředitel oddělení korporátních vztahů firmy Heineken Jiří Hauptmann vysvětluje, že půjde o společnou propagaci umírněné konzumace alkoholu. "A především pracujeme na společné platformě vlády a výrobců alkoholu, v níž se chceme bavit o jednotlivých krocích v přístupu k odpovědnému pití," říká Hauptmann.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru