Mluvit s viceprezidentkou jedné z největších světových korporací ne jako s topmanažerkou a specialistkou na složité patentové obchody, ale jako se ženou s menšinovou sexuální orientací je až překvapivě snadné. Claudia Brind-Woody, která v IBM řídí oddělení patentů, sedí uvolněně v salonku pražského hotelu Hilton - v šedém saku, dokonale upravená v americkém stylu a stejně tak po americku odpovídá. Usměvavě, ochotně, přátelsky a diplomaticky. 

Ostych je tak někdy patrný spíše na české straně - v rámci dokonalé politické korektnosti nemluví přímo o gayích a lesbách, ale používá univerzální zkratku LGBT. Je tak až nepatřičné ptát se na její vlastní zkušenost. Jestli někdy pocítila jakoukoliv diskriminaci nebo nepřízeň okolí.

Je ale jasné, že kvůli své orientaci nikdy nechtěla a neměla žádnou výhodu díky pozitivní diskriminaci menšin, často uplatňované v USA. "Co máte na mysli pozitivní diskriminací?" ptá se opakovaně na obecnou otázku. Rovnost heterosexuálů a homosexuálů viditelně bere jako naprostou samozřejmost.

"V rámci byznysu je výhodné mít dobré vztahy s lidmi s odlišnou sexuální orientací. Mohla bych uvést hned několik důležitých obchodů, které jsme uzavřeli i díky tomu, že člověk jednající za protistranu byl homosexuál. Je to podobné, jako když lidé chodili na stejnou univerzitu, najednou si vytvoříte propojení," vysvětluje, proč se rozmanitost lidí v týmu IBM firmě vyplácí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru