Světoznámý herec Tom Hanks pomohl stvořit aplikaci pro tablety, a ta se stala nejstahovanější ve webovém obchodě iTunes společnosti Apple. Aplikace Hanx Writer na zařízeních simuluje funkce psacího stroje. Informoval o tom server TechCrunch.

Hanx Writer nabízí pseudoanalogovou zkušenost s psaním na stroji v základní verzi zcela zdarma. Aplikace umí napodobit typický zvuk, který psací stroj vydává při ťukání i návratu na začátek dalšího řádku. Věrnou imitaci kombinuje i s moderními funkcemi, jako jsou mazání bez bělidla či možnost tisknout, posílat text e-mailem nebo jej sdílet s dalšími lidmi. Výhodou je i to, že aplikace je kompatibilní s reálnou klávesnicí připojitelnou k iPadu.

"Chtěl jsem vytvořit pocit, jaký je možné zažít jen při psaní na stroji. Mým cílem bylo napodobit hlavně typický zvuk stroje, který je jako hudba vybízející kreativitu pisatele," popisoval milovník psacích strojů Hanks na svém twitterovém účtu, co jej inspirovalo k tvorbě Hanx Writeru.

 

Herec ale přiznává, že psací stroje, ať už ve virtuální podobě nebo v reálném světě, nejsou úplně praktickým nástrojem k práci. Aplikace je tak určena spíše pro krátké vzkazy nebo deníkové zápisky než pro psaní oficiálních dokumentů nebo výzkumných prací.

Za příplatek si vlastníci mobilních zařízení mohou pořídit dva jiné modely psacího stroje vycházející z reálných předobrazů. Koupit si mohou i jiné zvuky nebo fonty, kterými stroje píšou.

"Je to určeno hlavně pro lidi, kteří hledají při psaní na iPadu osobnější zkušenost," uvedl herec pro server USA Today.

Na aplikaci Hanks spolupracoval s vývojáři z firmy Hitcents, která má na svědomí několik her a jiných aplikací, například adventuru Draw a Stickman, která už posbírala i několik ocenění.

Podívejte se, jak Hanksova úspěšná aplikace funguje:

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru