Jen třetina faktur v České republice je zaplacena včas. Celkem 58 procent je pak splacena do 30 dnů po splatnosti, 4 procenta do 60 dnů a 5 procent ještě později. Průměrné zpoždění plateb v rámci tuzemské ekonomiky je 11 dnů po splatnosti. Vyplývá to z analýzy platební morálky českých firem, kterou zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

Nejhorší platební morálka panuje v dopravě a stavebnictví – firmy průměrně faktury zaplatí 20 respektive 16 dnů po splatnosti. Nejlépe platí společnosti ze zdravotnictví a školství, průměrně šest dní po splatnosti.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.