Moderní komorník Václav Jančařík se v concierge branži, tedy službě, která zařizuje osobní věci vytíženým lidem, pohybuje už více než osm let. Za tu dobu pracoval jako Saturnin 21. století v luxusních hotelech, v zahraničí i pro vedení finanční skupiny KKCG Karla Komárka. V současné době šéfuje concierge oddělení ve společnosti Exclusive Tours. Mezi jeho klienty patří vytížení ředitelé firem a manažeři, kterým nezbývá čas na řadu běžných věcí.

O concierge službách se často hovoří ve spojení s luxusem, je skutečně shánění drahých dárků náplní vaší práce?

Je pravda, že o drahých autech a luxusních kabelkách se dobře mluví, ale pouze o tom concierge není. Sám sebe bych definoval jako odborníka na věci týkající se volného času. Concierge chápu jako osobní službu pro někoho, kdo potřebuje pomoc se zvládnutím volného času, na který mu kvůli pracovnímu nasazení nezbývá čas. Spíše než touha po luxusu je to služba, která ulehčí a usnadní život.

Co děláte konkrétně?

Nejčastěji řeším věci běžné agendy, jako opravu porouchaného auta, jednání na úřadech nebo třeba obstarání prezidentské lóže v opeře. A velice často vymýšlím a sháním dárky. Mým úkolem je udělat radost lidem, kteří většinou mají všechno a neřeší otázku peněz. Musím se postarat o to, aby jim předmět nebo událost udělaly radost.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru