Odpovědné chování firem, které dělají prospěšné věci nad rámec svého byznysu, je pro jejich majitele i ředitele stále důležitějším tématem. Čím dál častěji o něm hovoří i v nejvyšších patrech managementu velkých firem.

Vyplývá to z nejnovějšího výzkumu poradenské společnosti Deloitte, který se uskutečnil mezi 250 finančními řediteli v 15 zemích světa. Ukazuje se, že za agendu společensky prospěšného chování zodpovídají stále častěji přímo generální ředitelé. 

Nová kategorie v soutěži

Vůbec poprvé bude reportování o CSR aktivitách také samostatnou kategorií v soutěži TOP Odpovědná firma 2014, kterou pořádá platforma Byznys pro společnost a jíž jsou Hospodářské noviny mediálním partnerem. Firma, která komplexně, transparentně a efektivně měří a komunikuje své aktivity v oblasti odpovědného podnikání, může získat ocenění Odpovědný reporting. 

„Z aktuálního průzkumu je patrné, že strategií odpovědnosti a udržitelnosti podnikání se ve světě aktivně zabývá stále více finančních ředitelů společností. A v dalších letech očekávají, že se zapojí ještě více," říká advokát v Ambruz & Dark Deloitte Legal Tomáš Babáček, který se zaměřuje na rozšířenou odpovědnost výrobců.

Zatímco v roce 2012 mělo oblast společenské odpovědnosti na starosti 65 procent finančních ředitelů, loni už to bylo 83 procent. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru