Český telekomunikační úřad (ČTÚ) vytváří mapu pokrytí nejrychlejšími mobilními datovými sítěmi LTE. Do vytváření přehledu pokrytí by se ale nyní měli zapojit i samotní uživatelé mobilních telefonů. Úřad totiž připravuje mobilní aplikaci, kterou si každý připojení bude moci změřit, a úřad pak bude s daty dále pracovat.

Současná mapa vychází pouze z teoretických dat od operátorů. To znamená, že bere v potaz rozmístění a sílu vysílačů, ale skutečné pokrytí signálem záleží i na okolní zástavbě či povětrnostních vlivech. Navíc mapa zaznamenává jen pokrytí v pásmech, která mají operátoři povinnost obsadit kvůli podmínkám aukce frekvencí. Měření uživatelů by tak měla informace o stavu pokrytí v Česku zpřesnit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru