Na rozdíl od stávajících staveb spotřebují pasivní domy desetkrát méně energie na vytápění. V porovnání s novostavbami splňujícími současné platné normy dosahuje tato úspora až 85 %.

Pojmenování pasivní vychází z principu využívání pasivních tepelných zisků v domě. Jedná se o vnější zisky ze slunečního záření procházejícího okny, a zisky vnitřní, což představuje teplo vyzařované lidmi a spotřebiči. Kvalitní izolace a další prvky zaručují, že nedochází k úniku těchto zisků a během celého roku je tak zajištěna příjemná teplota v místnostech. Pasivní dům vykazuje natolik nízké tepelné ztráty, že zdrojem tepla může být prakticky cokoliv. Ročně spotřebuje maximálně 15 kWh na metr čtvereční vytápěné plochy. 

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru