České firmy exportující do Ruska si na úterý vyjednaly schůzku na ministerstvu průmyslu a obchodu. Mají se na ní dozvědět, zda se jich týkají sankce uvalené Evropskou unií na Rusko kvůli jeho anexi Krymu a podpoře ukrajinských separatistů.

„Nejednalo se o naši iniciativu, firmy nás oslovily samy. Celkem jich bylo asi 180, z kapacitních důvodů se prvního semináře zúčastní asi 110 z nich a plánujeme další setkání,“ říká mluvčí MPO Filip Matys.

Ministr průmyslu již uvedl, že sankce uvalené vůči Rusku povedou k poklesu tržeb českých firem zhruba o 2,2 miliardy korun a ohrozí okolo 700 pracovních míst. Odvetné kroky Ruska pak ohrozí tržby asi 300 milionů korun a 130 pracovních míst.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.