K tomu aby dalo najevo svou nespokojenost se službami peněžních ústavů se dnes odhodlává čím dál tím více lidí. A často se uchylují rovnou ke změně banky. Vyplývá to alespoň z průzkumu společnosti EY (dříve Ernst and Young), která podrobila šetření více než 32 tisíc lidí ze 43 zemí světa.

Výzkum se zabývá spokojeností a zkušenostmi klientů s finančními ústavy. Podle něj jsou lidé více aktivní při řešení svých problémů a nenechají se lehce odbýt. A vyplácí se jim to. Je jich o tom alespoň přesvědčeno 54 procent těch, kteří již banku změnili. Získali podle svého názoru jak lepší služby, tak lepší přístup.  

Z průzkumu auditorské společnosti vyplynulo, že nejčastějším důvodem pro změnu peněžního ústavu jsou špatné finanční služby. Tento důvod označilo jako největší problém 33 procent lidí. Hned za ním se umístily příliš vysoké poplatky, které vadí 32 procentům klientů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru