Rusko je nejrychleji rostoucí trh pro výrobky potravinářské společnosti Hamé. "Meziročně nám poslední dva roky rostly tržby v Rusku o 15 až 20 procent," řekl v rozhovoru generální ředitel Hamé Martin Štrupl.

Letos tam firma plánovala tržby ve výši 900 milionů korun, což odpovídá pětině z celkových tržeb společnosti. Jenže kvůli ruskému embargu na dovoz potravin podniku hrozí, že přijde o miliony korun. Pokud by se navíc konflikt mezi Evropou a Moskvou dál vyostřil, obává se Štrupl až stamilionových ztrát. V tom případě by chtěl od vlády či EU kompenzace škody. 

Společnost ovšem většinu tamní produkce vyrábí přímo ve svém závodě v Rusku. Z Česka na ruský trh vyváží přibližně 15 procent. 

V jakém případě by se vaše ztráty dostaly až do výše několika set milionů? 

S tím počítám v případě, pokud by konflikt eskaloval a došlo by k přerušení aktiv, která máme v Rusku. Sice tam máme ruskou společnost, ale potřebujeme, aby mohla standardně fungovat s českou matkou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.