Zatímco se evropské země připravují na případný dopad ruských sankcí, Brazílie vidí v potravinovém embargu, kterým Rusko zakáže dovoz většiny potravinářských a zemědělských výrobků z Evropské unie a USA, příležitost.

Podle brazilského vládního tajemníka pro zemědělskou politiku Seneriho Paluda je ruský zákaz obrovskou příležitostí pro brazilský export masa a obilnin.

Paludo dodal, že úřady již udělily povolení k exportu do Ruska přibližně 90 novým jatkám a závodům na zpracování hovězího, kuřecího a vepřového masa. Brazílie, která je největším světovým vývozcem sóji, se už podle něj také připravuje na zvýšení vývozu této a dalších komodit do Ruska.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.