V polovině července schválila Rada hlavního města Prahy takzvané pražské stavební předpisy. Na projekty, které mají developeři již připravené, se ale bude ještě dva roky vztahovat dosavadní právní úprava. Přechodné období má trvat do konce září 2016. 

Podle nové úpravy budou domy respektovat uliční a stavební čáru, nové předpisy mimo jiné usnadňují výstavbu bytů v nevyužitých prolukách, zavádí výškové limity budov v kontextu okolní zástavby či jasně vymezují veřejná prostranství. Česká metropole má oproti jiným vyspělým městům nižší hustotu osídlení a snahou je omezit zbytečné rozrůstání města do krajiny, které je mimo jiné neekonomické. Zatímco developeři změny v zásadě vítají, ministerstvo pro místní rozvoj, pod které nová vyhláška spadá, má k vyhlášce zásadní připomínky. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru