Český rozhlas loni hospodařil se ziskem po zdanění 3,4 milionu korun. Náklady byly 2,318 miliardy korun, což znamenalo mírný nárůst proti původnímu rozpočtu. Vyšší byly také výnosy, jež činily 2,322 miliardy korun.

Vyplývá to ze zveřejněné Ročenky Českého rozhlasu, auditované údaje jsou také součástí Výroční zprávy, o níž bude hlasovat Poslanecká sněmovna.

Český rozhlas vykázal zisk i v předchozím roce, tehdy to bylo 26,6 milionu korun po zdanění. Loni rozhlas plánoval hospodaření jako vyrovnané se shodným objemem nákladů a výnosů ve výši 2,203 miliardy korun. Vytvořený zisk použije především na investiční rozvoj instituce v budoucích obdobích.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru