Míra nezaměstnanosti v ČR na úrovni sedmi procent byla v roce 2013 po Nizozemsku, Německu a Rakousku čtvrtá nejnižší v EU, kde v průměru činila 11 procent. Vyplývá to z komplexního šetření vývoje pracovního trhu mezi lety 1993 a 2013, které v pondělí novinářům představil Český statistický úřad.

Údaj vyplývající z této studie potvrzuje, že Češi zůstali během celé krize ušetřeni velkého propouštění, jemuž čelili jejich kolegové v ostatních zemích unie. Poměrně mírný vzrůst nezaměstnanosti způsobený krizí byl podle odborníků úřadu způsoben především hromadným odchodem cizích nekvalifikovaných pracovníků z tuzemského trhu. Zatímco v roce 2008 pracovalo v českých firmách přes 280 tisíc cizinců přicházejících především z Ukrajiny, o dva roky později jich bylo o více než 70 tisíc méně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku