Ruská nízkonákladová letecká společnost Dobroljot pozastavila svůj provoz poté, co se stala jedním z terčů sankcí Evropské unie vůči Rusku. Oznámila to dnes firma, která je divizí vlajkových ruských aerolinek Aeroflot.

"Letecká společnost Dobroljot od 4. srpna 2014 dočasně přerušuje své lety kvůli hospodářským sankcím ze strany Evropské unie," citovala z prohlášení firmy agentura AFP.

Dobroljot tvrdí, že někteří jeho evropští partneři v důsledku sankcí odmítají plnit své smluvní závazky. Týká se to prý například smluv o technické údržbě a pojištění a pronájmu letadel.

Společnost Dobroljot se ocitla na seznamu sankcionovaných firem tento týden, když členské státy Evropské unie schválily nové hospodářské sankce proti Rusku v souvislosti s jeho postupem v ukrajinské krizi. Dobroljot provozoval mimo jiné linky na ukrajinský poloostrov Krym, který v březnu anektovalo Rusko.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru