Peking oficiálně oznámil, že začal vyšetřovat americkou softwarovou firmu Microsoft kvůli porušení antimonopolního zákonodárství. Čínští kontroloři se zajímají o operační systém Windows a balík kancelářských programů Microsoft Office.

V prohlášení Státního úřadu pro průmysl a obchod, který firmu vyšetřuje, se mluví o problémech s "kompatibilitou" produktů, spojováním programů do takzvaných balíčků a "autentifikací dokumentů". Zatím není známo, jak vysoká pokuta Microsoftu případně hrozí.

Také není jasné, jak by mohla společnost, jejíž prodeje jsou na více než miliardovém čínském trhu minimální, zneužít monopolního postavení. Podle některých zpráv se navíc razie v kancelářích Microsoftu ve čtyřech velkých čínských městech zúčastnili i příslušníci vojenské policie, což je název někdy používaný pro tajnou službu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.