Měla to být šance, jak s letadly Airbus proniknout na japonský trh, který v současné době ovládá největší konkurent francouzské společnosti americký Boeing. S informací, že Airbus chystaný kontrakt s třetím největším japonským leteckým operátorem zrušil, přišla agentura Reuters.

Podle mluvčího Airbusu byly důvodem zrušeného kontraktu pochybnosti ohledně schopnosti Skymarku dostát závazkům, které pro něj ze smlouvy vyplývají. V elektronické komunikaci to uvedl pro zpravodajský server BBC News.

Kontrakt na šest letadel typu A380 v hodnotě dvou miliard dolarů byl formálně podepsán roku 2011. Problémy údajně začaly poté, co se výkonný ředitel a zároveň i hlavní investor Shinichi Nishibuko pokusil změnit podmínky smlouvy. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.