V roce 1926 se v americkém Vogue poprvé objevily malé černé šaty návrhářky Gabrielle "Coco" Chanel ozdobené pouze několika málo diagonálními liniemi. Vogue je nazval Fordem od Chanelu.

Stejně jako proslulý Model T, byly little black dress anebo LBD, jak se oněm šatům dodnes říká, jednoduché, univerzální, a především dostupné ženám všech sociálních tříd. A ty si je v posledních téměř 90 letech oblíbily natolik, že známá módní návrhářka Suzy Menkesová nedávno napsala, že ženy přestanou nosit malé černé až v okamžiku, kdy někdo představí tmavší barvu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.