Do Česka přijíždí stále méně ruských turistů. Jejich počet se podle Asociace cestovních kanceláří od začátku roku propadl až o 20 procent. Ruská poptávka po cestách do Česka i Evropy poklesla především kvůli oslabenému rublu, přetrvávajícím problémům s udělováním krátkodobých víz a rovněž sankcím, kterými EU hrozí Rusku kvůli událostem na Ukrajině.

V Česku se situace negativně dotkla zejména mezi Rusy populárních Karlových Varů. Propad zájmu Rusů o evropské destinace velmi negativně ovlivnil také hospodářské výsledky letiště v Karlových Varech, jehož branami letos prošlo o 16,7 procenta méně cestujících než za stejné období loni.

Kvůli zrušení několika linek v pololetí roku 2013 sice společnost Letiště Karlovy Vary s meziročním poklesem klientů počítala, meziroční pokles cestujících z necelých 55 tisíc na 45 tisíc však původní očekávání jejího vedení překonal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.