Miliardář Carlos Slim Helú, jehož firmy působí hlavně v telekomunikační branži, řekl na obchodní konferenci v Paraguayi, že přišel čas na "radikální úpravu" pracovního života lidstva. Místo odchodu do důchodu v 50 nebo 60 letech bychom měli pracovat do pozdějšího věku, ale brát si více volna, prohlásil Slim podle serveru Financial Times, který se odvolává na tiskovou agenturu Paraguay.com.

"Lidé by mohli pracovat déle, třeba do 70 nebo 75 let, a pouze tři dny v týdnu, řekněme 11 hodin denně. Pokud bychom pracovali pouze tři dny v týdnu, měli bychom více času na odpočinek, kvalitnější život. Čtyřdenní volno by bylo důležité pro vytvoření nových volnočasových aktivit a dalších způsobů, jak se zabavit," uvedl Slim. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku