Většinový podíl ve vydavateli známého amerického ekonomického časopisu Forbes koupí asijská skupina investorů Integrated Whale Media Investments sídlící v Hongkongu.

Finanční podmínky a další podrobnosti dohody sice nebyly zveřejněny, podle zdroje agentury Reuters nicméně transakce celý podnik ohodnocuje na 475 milionů dolarů, což je téměř deset miliard korun.

Časopis před téměř sto lety založila rodina Forbesů. Ta si podle zprávy ve vydavatelství zachová "významný" podíl a bude se i nadále aktivně podílet na jeho řízení. 

Šéfredaktorem časopisu zůstane Steve Forbes, který je vnukem zakladatele B.C. Forbese. "Nadále budu mít velkou roli v budoucím vývoji podniku," prohlásil Steve Forbes. "Naši partneři respektují naši značku i naše hodnoty," dodal.

Časopis Forbes je známý mimo jiné díky svému každoročnímu žebříčku nejbohatších lidí světa.

Majitelé vydavatelství Forbes Media začali na prodeji podílu pracovat již v loňském roce. Podle tehdejších informací doufali, že prodejem získají 400 až 500 milionů dolarů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru