Vedle e-learningu, který už jako pojem u nás zdomácněl, se objevuje stále častěji v nabídce kurzů i pojem webinář. Podle průzkumu zaměřeného na on-line formy vzdělávání z loňského roku si tuto formu vzdělávání u nás vyzkoušela více než třetina dotazovaných. "Necelá třetina o pojmu sice už slyšela, ale nikdy se takového vzdělávání neučastnila, a více než pětina dotázaných tento pojem slyšela poprvé," říká David Skála, který provozuje portál webináře.cz a řadu dalších projektů zaměřených na on-line vzdělávání.

Co je to tedy webinář?

Slovo pochází z angličtiny a znamená webový seminář, tedy seminář, který lze realizovat přes internet. Ze všech způsobů vzdělávání na dálku nabízí nejvyšší míru interaktivity. Zatímco třeba v e-learningu se učíte sám, při webináři můžete nejen naslouchat výkladu lektora, ale také s ním nebo i s dalšími účastníky kurzu aktivně udržovat kontakt. Tato forma vzdělávání probíhá v reálném čase, a přitom nezávisle na místě. Každý z účastníků se může připojit a komunikovat odkudkoliv.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru