V Česku vzniká systém včasného varování, který by měl uživatelům umožnit s předstihem zachytit případné problémy na finančním trhu.

Garanční fond obchodníků s cennými papíry (GFOCP) ve spolupráci s programátorem Jiřím Kocourkem vyvinul software Monitoring Manager, který je založen na jednoduchém principu. Monitoruje informace o vybraných subjektech z dostupných internetových zdrojů. A případný problém je systém schopen zachytit dříve, než o něm informují média.

Sleduje totiž i diskusní fóra a specializované stránky, kde se zpravidla „šum“ o průšvizích na trhu objeví s předstihem. Když software zachytí negativní informaci, která výrazně srazí reputaci určité společnosti, okamžitě vyšle uživateli varovný signál v podobě e-mailu, případě textové zprávy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru