Firmy stále častěji hledají pracovníky, kteří kromě angličtiny a své mateřštiny umějí ještě další světový jazyk. Především chtějí němčinu, italštinu a ruštinu. Ovšem kandidát musí umět další řeč na takové úrovni, aby v ní dokázal psát reporty, úřední e-maily nebo telefonovat o odborných záležitostech s kolegy.

"Pro některé pozice je u nás další řeč podmínkou. Jestli daný uchazeč opravdu jazyk perfektně ovládá, si ověřujeme u přijímacího pohovoru," říká Irena Muchová, šéfka HR v Henkelu pro Česko a Slovensko. 

Na jakou pozici poptáváte kromě angličtiny i další jazyk? Proč ho bude daný zaměstnanec potřebovat?

Společnost Henkel má na Slovensku Centrum sdílených služeb, ve kterém pracuje zhruba dvanáct set lidí. Z Centra sdílených služeb poskytujeme servis do mnoha dalších zemí, proto je nutné, aby zde pracovali kolegové schopní hovořit francouzsky, portugalsky, italsky, německy a podobně.

Právě s tímto centrem vznikla před několika lety i potřeba zaměstnat kolegy, kteří kromě angličtiny umějí dobře ještě další cizí řeč. V Centru sdílených služeb jsou zaměstnanci pětatřiceti národností, což svědčí o skutečně mezinárodním centru. Samozřejmě najímáme i Čechy, pokud by měli dané schopnosti a ovládali by danou kombinaci jazyků, které potřebujeme. Práce v centru se dělí zhruba na patnáct různých oddělení, jako je nákup zboží, HR, finance a další různé obory.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru