Dodavatelé leteckého paliva se utkají o státní zakázku za více než půl miliardy korun. Česká vláda schválila nadlimitní tendr na dodávku leteckého petroleje, která by měla na dva roky pokrýt potřeby tuzemské armády.

Konkrétně jde o 40 tisíc metrů krychlových paliva, které poputuje do zásobníků Správy státních hmotných rezerv. Odtud je budou postupně odebírat čeští vojáci pro své stíhačky, vrtulníky či dopravní letouny. Využít je ale může i státní podnik LOM Praha, který se zaměřuje na opravy letecké techniky.

"Předpokládáme, že na začátku příštího roku bychom měli znát vítěze tendru. K samotné dodávce leteckého petroleje by mělo dojít v prvním pololetí roku 2015," říká Jakub Linka, mluvčí Správy státních hmotných rezerv.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku