Bylo to velké téma. Údajně víc než tři sta tisíc lidí se zapojilo do "boje" o vrácení bankovních poplatků za vedení úvěrových a hypotečních účtů. S nadějí, že od bank získají zpátky tisíce korun, se připojovali k různým hromadným výzvám. 

Sen se ale rozplynul v polovině dubna, kdy ústavní soud rozhodl, že banky poplatky účtovaly oprávněně. Nyní pro většinu lidí snaha o získání peněz zpátky končí. Právní kancelář BSP Lawyer Partners a Toman, Devátý & Partneři, kteří za největší hromadnou výzvou Poplatkyzpět.cz stojí, vybízí své klienty, aby ukončili soudní řízení.  

"Domníváme se, že další vedení vašeho soudního sporu by bylo bezpředmětné," píší zástupci iniciativy s tím, že proto doporučují, aby lidé nepodávali odvolání pro usnesení o zastavení řízení.

"Pokud byste i přes naše doporučení chtěl v soudním řízení pokračovat, na což máte samozřejmě právo, pak byste v souladu se smlouvou o právním zastoupení veškeré náklady, které iniciativě Poplatkyzpet.cz pokračováním v soudním řízení vzniknou, hradil sám," píší ve zprávě pro lidi, kteří se k výzvě Poplatkyzpět.cz připojili.

Kdo nebude na výzvu nijak reagovat, u toho budou zástupci iniciativy mít za to, že souhlasí se zastavením soudního řízení. To je podle odborníků ovšem sporný přístup, lidé by naopak svému zástupci měli sami potvrdit, že řízení chtějí ukončit. 

Naopak soudní poplatek ve výši 400 korun, který lidé již zaplatili, mají získat zpátky. 

Právník Petr Toman, který hromadnou výzvu zaštiťoval, uvedl již v polovině dubna, že klienty vyzve, aby své žaloby proti bankám stáhli. 

 

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru