Bylo to velké téma. Údajně víc než tři sta tisíc lidí se zapojilo do "boje" o vrácení bankovních poplatků za vedení úvěrových a hypotečních účtů. S nadějí, že od bank získají zpátky tisíce korun, se připojovali k různým hromadným výzvám. 

Sen se ale rozplynul v polovině dubna, kdy ústavní soud rozhodl, že banky poplatky účtovaly oprávněně. Nyní pro většinu lidí snaha o získání peněz zpátky končí. Právní kancelář BSP Lawyer Partners a Toman, Devátý & Partneři, kteří za největší hromadnou výzvou Poplatkyzpět.cz stojí, vybízí své klienty, aby ukončili soudní řízení.  

"Domníváme se, že další vedení vašeho soudního sporu by bylo bezpředmětné," píší zástupci iniciativy s tím, že proto doporučují, aby lidé nepodávali odvolání pro usnesení o zastavení řízení.

"Pokud byste i přes naše doporučení chtěl v soudním řízení pokračovat, na což máte samozřejmě právo, pak byste v souladu se smlouvou o právním zastoupení veškeré náklady, které iniciativě Poplatkyzpet.cz pokračováním v soudním řízení vzniknou, hradil sám," píší ve zprávě pro lidi, kteří se k výzvě Poplatkyzpět.cz připojili.

Kdo nebude na výzvu nijak reagovat, u toho budou zástupci iniciativy mít za to, že souhlasí se zastavením soudního řízení. To je podle odborníků ovšem sporný přístup, lidé by naopak svému zástupci měli sami potvrdit, že řízení chtějí ukončit. 

Naopak soudní poplatek ve výši 400 korun, který lidé již zaplatili, mají získat zpátky. 

Právník Petr Toman, který hromadnou výzvu zaštiťoval, uvedl již v polovině dubna, že klienty vyzve, aby své žaloby proti bankám stáhli. 

 

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru