Před pouhými třemi měsíci rozjela skupina podnikatelů přeprodejce mobilních služeb Gorila mobil, zaměřeného na mladé zákazníky. Záda jim kryl strategický investor Jiří Šimáně a jeho Unimex. Sázka na byznysplán postavený na datových tarifech se podle všeho vyplatila. Gorila mobil totiž kupuje samotný operátor O2 Czech Republic, který ho začlení přímo do své nabídky.

Na celou transakci lze nahlížet z několika úhlů. Jednak jako na marketingový test na tarify založené na datech, který se prokázal úspěšný do takové míry, že formálně a majetkově autonomní projekt operátor zařadil pod svá křídla. Z pohledu nejznámějších zainteresovaných osob v obchodu lze také akvizici interpretovat jako transakci, při které investici miliardáře Šimáněho ve výsledku zhodnotila firma z většiny vlastněná PPF, tedy Petrem Kellnerem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru