Před pouhými třemi měsíci rozjela skupina podnikatelů přeprodejce mobilních služeb Gorila mobil, zaměřeného na mladé zákazníky. Záda jim kryl strategický investor Jiří Šimáně a jeho Unimex. Sázka na byznysplán postavený na datových tarifech se podle všeho vyplatila. Gorila mobil totiž kupuje samotný operátor O2 Czech Republic, který ho začlení přímo do své nabídky.

Na celou transakci lze nahlížet z několika úhlů. Jednak jako na marketingový test na tarify založené na datech, který se prokázal úspěšný do takové míry, že formálně a majetkově autonomní projekt operátor zařadil pod svá křídla. Z pohledu nejznámějších zainteresovaných osob v obchodu lze také akvizici interpretovat jako transakci, při které investici miliardáře Šimáněho ve výsledku zhodnotila firma z většiny vlastněná PPF, tedy Petrem Kellnerem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Po čtvrt roce fungování kupuje česká telekomunikační jednička O2 přeprodejce tarifů Gorila mobil, který působil v její síti. Firma Petra Kellnera tak mimo jiné zhodnotila investici Unimexu Jiřího Šimáněho.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru