Vypadalo to na nekonečný boj. Po dlouhých letech dohadů ale spor o zavedení minimální mzdy v Německu ve čtvrtek skončil.

S téměř absolutní většinou podpory odhlasovali poslanci spolkového sněmu zákon, který zajistí v celé zemi nejnižší možný plat. Pro návrh zákona se vyslovilo 535, proti němu hlasovalo jen pět poslanců a 61 se zdrželo hlasování. 

Od začátku příštího roku tak bude mít většina zaměstnanců v Německu jasno: za hodinu své práce dostanou minimálně 8,5 eura.

"Je to historický den pro Německo. Až se jednou budeme dívat zpátky na toto hlasování, budeme jej hodnotit jako velký sociální pokrok," komentoval výsledek předseda sociálních demokratů Sigmar Gabriel.

A i další politici se oháněli silnými slovy. Například ministryně práce Andrea Nahlesová označila dnešní den za milník v dějinách. "Těžce pracující, levní a nechránění. To byla realita pro miliony zaměstnanců v Německu. To už je nyní minulost," uvedla Nahlesová, jejíž ministerstvo mělo na starosti vypracování návrhu zákona, v projevu ve spolkovém sněmu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku