Do programu Organizace spojených národů pro mladé profesionály s názvem Young Professionals Programme se letos mohou hlásit i mladé Češky a Češi. OSN tímto hledá mladé, kvalifikované kandidáty, kteří se chtějí profesionálně uplatnit jako pracovníci mezinárodního úředního aparátu.

Young Professionals Programme je náborovou iniciativou, která má do OSN přivést nové talenty. "Češi se do programu mohli naposledy hlásit zhruba před deseti lety," uvedl Michal Broža, které vede Informační centrum OSN v Praze. OSN hledá například mladé IT speciality, ekonomy, ale také fotografy.

Uchazečům musí být na konci roku 2014 méně než 32 let, musí mít alespoň bakalářské vzdělání a umět plynně anglicky nebo francouzsky. Výběrová řízení se konají ve všech zemích, které byly letos do programu zařazeny ve stejný den, a to 4. prosince.

Uchazeči se mohou výběrového řízení zúčastnit v kterémkoli místě, kde se bude konat, bez ohledu na státní příslušnost. Seznam míst zveřejní OSN později. "Záleží také na tom, kolik uchazečů se z jednotlivých zemí, které jsou letos na seznamu, přihlásí," vysvětluje Broža. 

Zájemci se mohou do vypsaných výběrových řízení hlásit již nyní na internetových stránkách OSN. Možnost registrace končí v srpnu.

Do 13. srpna se mohou hlásit uchazeči v oboru informační systémy a technologie a politické vztahy. Do 20. srpna zájemci o obory ekonomické vztahy a rozhlasová produkce (v jazycích arabština, čínština, svahilština, španělština a ruština). A nejpozději do 27. srpna mají možnost se přihlásit talenti, kteří se specializují na obor lidská práva, a mladí fotografové.

"Určitě je to příležitost pro mladé lidi, kteří mají zájem pracovat v takto významné mezinárodní organizaci," dodává Broža. 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru