Obchodní podmínky se pro výrobce v České republice v červnu dále zlepšovaly, tak jako každý měsíc od května 
2013. Hlavní výrobní PMI pro Českou republiku od HSBC zůstal v červnu nad neutrální hranicí 50 bodů, což svědčí o setrvalém celkovém růstu sektoru.

Konkrétně index dosáhl hodnoty 54,7 bodu, udržel se nad svým dlouhodobým průměrem a svědčil o solidním tempu zlepšení. Jeho průměr za druhé čtvrtletí byl nejvyšší od druhého čtvrtletí roku 2011. Aktuální hodnota PMI ovšem rovněž svědčí o prudkém oslabení růstu, protože oproti předchozímu měsíci oslabil o 2,6 bodu, což představuje největší měsíční pokles od listopadu 2011. 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.