Ekonom David Marek přechází ze společnosti Patria Finance do společnosti Deloitte. Na pozici hlavního ekonoma firmy vystřídá Luďka Niedermayera. Zároveň se stane vedoucím oddělení finančního poradenství ve společnosti. Do Deloitte nastoupí v srpnu. Informaci přinesl server Aktuálně.cz.

Přechod do jiné firmy Marek oznámil už v půlce června. Jméno nového zaměstnavatele však nechtěl sdělit. "Dostal jsem nabídku z větší, stabilnější a perspektivnější firmy, byla by hloupost to odmítnout," uvedl tehdy pro server IHNED.cz. 

Podle mluvčího Deloitte Lukáše Kropíka se Marek bude věnovat klientským službám v oblastech ekonomické analýzy, jako třeba oceňování nebo poradenství při fúzích a akvizicích. 

"Doufám, že mé zkušenosti pomohou přispět k práci poradenského týmu společnosti Deloitte a službám poskytovaným jejím klientům. Zároveň se těším na nové zkušenosti a impulzy, které obohatí mou analytickou práci," řekl Marek.

David Marek působil ve společnosti Patria od roku 2000, zabýval se makroekonomickým výzkumem českého a polského trhu, analýzami měnové politiky a tržních ukazatelů na trzích USA, eurozóny a Číny. Byl také hlavním ekonomem Patrie a jedním z nejcitovanějších českých ekonomů.

Luděk Niedermayer odchází z Deloitte do Evropského parlamentu. Byl zvolen europoslancem v květnových volbách jako nestraník za stranu TOP 09. 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru