Celková důvěra v domácí ekonomiku v červnu vzrostla. Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu se ve srovnání s květnem zvýšil o 1,2 bodu. Indikátor důvěry podnikatelů zaznamenal stejný nárůst.

„Důvěra v ekonomiku v červnu pokračovala v růstu. Po mírném zastavení v květnu celkový index důvěry opět vzrostl. Výsledná hodnota je 8,3 bodu, což je za prvé výrazně vyšší hodnota oproti loňskému roku, ale i nadprůměrná hodnota od doby začátku ekonomické krize. Pro to, aby se index důvěry výrazněji zvýšil, by bylo potřeba zlepšit situaci a její vnímání ve stavebnictví, ale i ve službách,říká Michal Kozub, analytik společnosti Home Credit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.