RPG Byty, tedy majitel a pronajímatel čtyřiceti tisíc bytů převážně v Moravskoslezském kraji, loni vykázaly čistý zisk 85 milionů korun. To je na první pohled výrazně méně než předloňská více než miliarda, ale číslo je zkresleno výraznou investicí do bytového fondu. Na údaje ze zveřejněné účetní uzávěrky společnosti upozornil deník E15

Výnosy společnosti zůstaly meziročně na přibližně stejné úrovni, tedy 2,9 miliardy korun. Provozní zisk RPG Bytů v roce 2013 činil o něco více než před rokem, vzrostl o 7 procent na 1,46 miliardy. Čistý zisk ale snížila investice 1,3 miliardy korun, kterou majitelé RPG Bytů vložili do rekonstrukce a údržby bytového fondu. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Přibližně trojnásobek provozního zisku - 4,6 miliardy korun - si loni na dividendách rozdělili akcionáři společnosti RPG Byty. Firmu ovládá skupina BXR, kterou spoluvlastní Peter Kadas a Zdeněk Bakala. Firma ale zároveň investovala 1,3 miliardy do oprav bytů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru