Správní rada francouzské průmyslové skupiny Alstom jednomyslně schválila nabídku amerického koncernu General Electric na koupi energetické divize Alstomu. Oznámila to v sobotním prohlášení.

GE nabídl Alstomu za divizi 17 miliard dolarů (343 miliard korun) v hotovosti, kromě toho pak také vytvoření tří společných podniků, a to pro oblast rozvodných sítí, obnovitelných zdrojů energie a byznysu v jaderných technologiích.

Oba partneři by v nich měli rovný podíl. Ve společném podniku pro jaderné technologie má mít navíc vláda možnost veta.

GE také souhlasil, že Alstomu prodá svou divizi pro systémy železniční signalizace, aby podpořil zbylé aktivity francouzského podniku v oblasti dopravy.

Americká firma rovněž nabídla záruky týkající se pracovních míst a rozhodovací struktury a slíbila vytvořit ve Francii 1000 nových míst.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.