Francouzská vláda podpořila americký koncern General Electric v boji o převzetí energetické divize francouzské společnosti Alstom. Francie vstoupí do aliance s GE a koupí pětinový podíl v Alstomu, aby podpořila převzetí. Oznámil to v pátek francouzský ministr hospodářství Arnaud Montebourg.

Správní rada francouzské skupiny by měla do pondělí rozhodnout, jestli s GE zahájí exkluzivní jednání.

Ještě v pátek se o francouzskou klíčovou průmyslovou firmu přitom vedl boj: Německá společnost Siemens a její japonský partner Mitsubishi Heavy Industries (MHI) zvýšili nabídku na energetickou divizi Alstomu. Chtěli tak překonat konkurenční americký General Electric, který předložil vylepšenou nabídku ve čtvrtek.

Siemens a MHI v pátek oznámily, že svoji nabídku zvyšují o 400 milionů eur (11 miliard korun) na 14,6 miliardy eur (400,6 miliardy korun). Navýšily také poměr hotovosti v nabídce – ze 7 miliard eur na 8,2 miliard eur. Kromě toho Siemens nabídl okamžitý vstup do společného podniku s Alstomem v oblasti řízení mobility, včetně signalizace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.