Všechny dotované rychlíky v Česku stále provozují České dráhy. Jedna z největších dopravních firem světa to chce změnit. Firma Arriva usiluje o provozování rychlíků z Liberce do Pardubic a z Plzně do Mostu.

Právě na těchto dvou linkách končí v prosinci smlouva Českým drahám a ministerstvo dopravy stále nevypsalo novou soutěž. Místo toho chtělo zakázku drahám o rok prodloužit.

Arriva se tak pouští do věci, která jiné dopravce neláká. Není totiž snadné během několika měsíců zajistit dostatek vozidel a personálu a získat smlouvu na jeden jediný rok.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Arriva dlouhodobě usiluje o výraznější expanzi na české železnici. Zatím bez úspěchu. Nyní chce získat smlouvu na spoje z Liberce do Pardubic a z Plzně do Mostu. Ministerstvo na tyto tratě ale zatím nevypsalo novou soutěž.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.