První červencový den je posledním termínem pro podání přiznání k dani z příjmů a zaplacení daní za loňský rok pro poplatníky, kteří mají povinný audit nebo jim přiznání zpracovává a předkládá daňový poradce. Termín platí i pro ty, kteří z nějakého důvodu nestihli podat daňové přiznání ve lhůtě do 1. dubna a zažádali finanční úřad o tříměsíční odklad a úřad jejich žádosti vyhověl.

Proces podání daňových přiznání se řídí § 136 daňového řádu a všem, kdo nevyužívají služeb daňového poradce nebo jim zúčtování neprovádí zaměstnavatel, vypršela lhůta pro odevzdání přiznání k dani z příjmů za loňský rok již 1. dubna letošního roku.

Ten, kdo podává daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob přes daňového poradce, musel do téže doby oznámit tuto skutečnost finančnímu úřadu předložením plné moci, ze které ono pověření vyplývá. Lhůta pro odevzdání se tímto úkonem prodlužuje o tři měsíce.

Zákonný termín pro odložené daňové přiznání tak letos vychází na úterý 1. července. Dle daňového řádu je však možné tuto lhůtu bez pokuty překročit ještě o pět pracovních dní. Nejzazším termínem podání přiznání je tak úterý 8. července.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.