Microsoft Dynamics AX, podnikové řešení pro velké nebo globálně působící společnosti, doposud nabízel pět základních oborových řešení zaměřených díky nejrůznějším specializovaným funkcím na odvětví státní správy, finančních služeb, výroby, služeb a maloobchodu.

Od verze 2012 R3 je však nově integrovanou součástí jádra Microsoft Dynamics AX rovněž plnohodnotná podpora řízení skladu a distribuce. Její světová premiéra proběhla v dubnu v Kodani.

„Vzhledem ke skutečnosti, že se na problematiku řízení skladů dlouhodobě zaměřujeme a také specializujeme v rámci partnerské sítě Microsoftu, vnímáme novou verzi Microsoft Dynamics AX jako velkou příležitost k posilování výkonnosti logistických procesů firem,“ říká Marek Procházka, ředitel divize CCV Business Solutions.

Řízení skladu

Z hlediska skladu podporuje nová verze řízení rozsáhlých a dynamických skladových procesů se zaměřením na zvýšení efektivity společností s náročnými potřebami z hlediska distribuce.

Z mnoha novinek, které modul WMS nabízí, lze vyzdvihnout například on-line přístup k datům pro pracovníky skladu, a to díky použití mobilních terminálů pro sběr dat. Jde o snímače čárových kódů, přičemž jedinou nutnou aplikací na terminálu je webový prohlížeč.

Další důležitou funkcí je i možnost automaticky vytvářet konfigurovatelné work-flow pro optimalizaci příjmu, zaskladnění, vychystávání, balení a expedice.

Součástí nové verze Microsoft Dynamics AX je také schopnost označovat kartony a palety pomocí logistických etiket. Při příjmu či zaskladnění zboží tak lze paletě nebo kartonu jednoduše přiřadit registrační značku. V ní obsažené informace lze následně využít pro snadnější vyskladnění nebo doplnění zboží.

Řízení distribuce

Z pohledu dopravy jde u verze 2012 R3 o „bezešvé“ propojení skladových operací a plánování dopravy (TMS – Transportation Management System) při zachování transparentnosti po dobu celého procesu transportu, včetně zachycení všech logistických nákladů.

I nová verze Microsoft Dynamics AX se posunula směrem k budoucnosti při implementaci podnikových informačních systémů, která spočívá ve využití cloudu, on-line nadstaveb systému a mobilních zařízení.

Související