Nahradit dosavadní high-tech české personalistiky - excelovou tabulku - něčím uživatelsky příjemnějším a zároveň využít při náboru a doporučování zaměstnanců sílu sociálních sítí. To všechno tak, aby to bylo pro HR oddělení firem stále jednodušší než využít pro nábor kvalifikovaných zaměstnanců služby personální agentury. To je ve zkratce nápad, kterým se do praxe snaží naplnit brněnský start-up Jobote. 

S poměrně jednoduchým systémem stačil Jobote zabodovat v loňské soutěži StarCube, přesvědčit porotu, která ho vybrala ke vstupu do inkubátoru Jihomoravského inovačního centra, i získat andělského investora. O tom, jak přesně projekt funguje už IHNED.cz psal na konci loňského roku.

Protože ale Jobote, firma okolo zakladatelů Tomáše Horáčka a Jasona Bedore patří mezi ty, které budí nejvíce emocí, vyplatí se ji sledovat i dál. I proto byli pozváni k tabuli, kde své služby opět vysvětlují (viz video).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Start-up Jobote zaujal jednoduchým systémem na nábor pracovníků přes doporučení na sociálních sítích. Původně si účtovali každého úspěšně dohozeného zaměstnance. Po necelém roce fungování ale mění obchodní model a přechází na paušální měsíční platby.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru