Podpořit český vývoz mají peníze získané v Asii. Česká exportní banka (ČEB), státní banka určená na podporu exportu, začíná nabízet asijským investorům své dluhopisy. Ráda by tak získala zhruba 250 milionů eur. Ve čtvrtek představilo její vedení navrhovanou emisi potenciálním investorům v čínském hlavním městě Pekingu.

„Chceme vyjít vstříc asijským investorům a zároveň upozornit na svou přítomnost v tomto regionu,“ řekl Karel Bureš, nový ředitel ČEB.

Prodej dluhopisů ČEB podpořil i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Ten mimo jiné jednal s vedením China Investment Corporation (CIC), největšího čínského státního investičního fondu, který spravuje přes 400 miliard dolarů. CIC o české dluhopisy zájem projevil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.