Německý koncern Siemens a japonská společnost Mitsubishi Heavy Industries (MHI) nabídnou zhruba 7,25 miliardy eur (téměř 200 miliard korun) za převzetí části energetické divize francouzské firmy Alstom.

Informoval o tom podle agentury AFP japonský podnikatelský list Nikkei bez uvedení zdrojů.

Firmy Siemens a Mitsubishi Heavy ve středu uvedly, že uvažují o společné nabídce na energetická aktiva Alstomu. Dodaly, že o nabídce rozhodnou do pondělí. Neposkytly však podrobnosti o podobě a hodnotě nabídky.

O energetickou divizi Alstomu má zájem také americká společnost General Electric (GE), která za ni nabídla kolem 17 miliard dolarů (zhruba 344 miliard korun). Divize vyrábí turbiny pro uhelné, plynové, větrné i jaderné elektrárny a systémy pro přenos elektřiny.

Francouzská vláda musela před deseti lety společnost Alstom zachraňovat. Nyní potřebuje Alstom další pomoc, protože se potýká s vysokými dluhy, silnou konkurencí a slabou poptávkou.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru