Významná nadnárodní venture kapitálová společnost Index Ventures (IV) ve středu oznámila spouštění nového fondu zaměřeného na financování start-upů v jejich raných fázích. Zaměřuje se na Evropu, USA a Izrael a k dispozici bude mít 550 milionů dolarů (11 miliard korun). Ty chce použít na nákup podílů v 30 až 40 mladých technologických firmách. Pro IHNED.cz to oznámil partner IV Jan Hammer.

Index Ventures už dříve zafinancovali dva původem české start-upy - nadvakrát (naposledy letos v únoru) vedli investici pro Socialbakers a ještě před tím v listopadu loňského roku koupili podíl v ostravských Futurelytics. A nemusí zůstat jen u nich: "V Česku se momentálně na pár příležitostí díváme," naznačil Hammer.

I samotná přítomnost Hammera mezi dvacítkou partnerů, kteří mají rozhodující pravomoci při přesunech investovaných částek, může být pro mladé české podnikatele nadějí. Jak sám přiznává, jednou z cest, kudy se objemný kapitál nadnárodních investorů dostává k mladé firmě, jsou i osobní kontakty a známost konkrétního prostředí. Tím je pro Hammera, který sice už více než dekádu působí v londýnských investičních společnostech, rodné Česko.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru