Nizozemská finanční skupina ING ohlásila, že se zbaví své evropské pojišťovací divize, nyní vystupující pod jménem NN Group (Nationale-Nederlanden). Společnost chce do dvou měsíců začít prodávat NN Group formou emise na amsterodamské burze Euronext.

Do skupiny NN, které se ING zbaví, patří i česká ING Pojišťovna. "Prodejem pojišťovnické divize se z ING stane čistě bankovní společnost," uvedl v prohlášení šéf ING Ralph Hamers.

Důvodem prodeje je ze strany ING závazek vůči nizozemské vládě a Evropské komisi, který vznikl poté, co byla ING během krize poskytnuta státní pomoc. S osamostatněním NN Group má být spojen i rebranding jednotlivých součástí skupiny, která dosud často vystupuje pod hlavičkou ING.

Podle informací zveřejněných ve čtvrtek půjde o sekundární nabídku akcií. Tedy o již existující akcie NN Group, které vlastní skupina ING. Ta drží sto procent kusů akcií. Prostřednictvím emise (IPO) prodá ING nejprve menší část akcií NN Group institucionálním a drobným investorům v Nizozemsku a kvalifikovaným investorům v zahraničí.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru