Francouzům golfové hřiště na Kunětické Hoře vyloženě svědčí. Vítězem letošního Challenge Tour se stal v neděli Thomas Linard, který tak navázal na loňský úspěch krajana Francoise Calmelse. Kromě šeku na 26 400 eur si odvezl  skleněný pohár a vybraná vína.

Vítězství v Česku jej rovněž posunulo na páté místo celkového pořadí European Challenge Tour, dosud jeho největším úspěchem bylo páté místo v Keni.

European Tour D+D REAL Czech Masters

Lukáš Tintěra prošel jako jediný ze šestnácti českých golfistů, kteří v turnaji startovali, po dvou kolech cutem. Nedělní finálové kolo hrál solidně, po birdie na patnáctce a šestnáctce byl v kole na skóre -2, ale double bogey na poslední jamce znamenalo par. Celkově tak Tintěra měl tři rány pod par, což stačilo na dělené 46. místo.

Přesto si turnaj pochvaloval a sezonu označuje za jednu z těch lepších. "Na turnaj budu mít jen ty nejlepší vzpomínky. Vyhráli jste někdy milion? Já až doteď také ne a je to dobré," připomněl devětadvacetiletý Tintěra druhé kolo, ve kterém trefil hole in one na osmičce, za což dostal hodinky v hodnotě milion korun.

Největším překvapením pro Tintěru však byla karta na turnaj European Tour Lyoness Open, který se koná příští týden nedaleko Vídně.

Vítězný Linard měl skóre -19 a do čela se dostal až díky 64 ranám (-8) ve finále. O dvě rány tak vyhrál před Angličanem Danielem Gauntem, jenž byl v čele od 1. kola.