Společnost Sotio ze skupiny PPF Petra Kellnera masivně investuje do léčby nádorových onemocnění a její léčebný přípravek na rakovinu prostaty vstoupil do třetí, klinické fáze testování na vybraných pacientech. Budou-li testy úspěšné, má firma jasnou byznysovou vizi.

„Zatím neuvažujeme o prodeji licence či firmy a náš sen je spíše vytvořit velkou společnost. Ale je to opravdu daleko a před námi je ještě mnoho práce,“ řekl šéf Sotia Ladislav Bartoníček.

Biotechnologie zaměřené na vývoj a výrobu léčebných přípravků na bázi dendritických buněk podle něj patří k zásadním v rámci skupiny PPF. „Protože je to velice drahé, bereme to velmi vážně. Bavíme se o investicích v řádu stovek milionů dolarů,“ uvedl Bartoníček.

Testování přípravku na 1170 pacientech v Evropě a USA bude s ohledem na daný typ rakoviny trvat minimálně pět let. První pacient byl již zařazen do testování.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru