Komoditní index DJ-UBS se zřejmě začíná oklepávat z výprodejů, které trvaly tři týdny a za kterými stálo všeobecné vybírání zisků z celého zemědělského sektoru. A tento sektor se dočkal minusových hodnot i v uplynulém týdnu, zejména kvůli korekcím u soft komodit a pokračujícímu propadu kukuřice a pšenice.

Průmyslové kovy zase začínají cítit půdu pod nohama. Dobré výsledky hlásí hlavně nikl a hliník a kovy z platinové skupiny dokonce zastínily vzácné kovy - v souvislosti s přetrvávajícími nedostatky zásob. Podporu si zajistila i surová ropa - začíná se totiž zvedat sezonní poptávka a navíc celému sektoru delší dobu nahrává geopolitické napětí.

Zatímco se americké akcie stále obchodují kolem svých rekordních hodnot, komoditám by mohl potenciálně uškodit posilující dolar. Americké měně se podařilo s jistým zaváháním nabrat zisky, především pak vůči euru.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.