Pokud byly začátky firmy ESP garážové, dnes jsou panelákové. Doslova. Jedna z kanceláří firmy sídlí ve vysokém paneláku na pražském Zahradním Městě. V těchto místech by asi nikdo nehledal českou společnost, která na světovém trhu s vybavením pro bezpečnostní složky i pro osobní ochranu konkuruje naprosté světové špičce.

"Nevím, jestli jsme v našem oboru jedničkou, nebo dvojkou. Možná tak ,jedenapůlkou'," říká Břetislav Košťál, jeden ze dvou majitelů firmy, která na trh dodává mimo jiné teleskopické obušky, elektrické paralyzéry, obranné spreje, nejrůznější druhy pouzder, včetně těch na zásobníky samopalu AK-47 nebo M16, tonfy či štíty pro policejní zásahy. Firma drží i několik evropských a amerických patentů a její zboží pod svojí značkou prodává například i americký gigant v oboru, firma Blackhawk.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.